Бесплатный автореферат и диссертация по сельскому хозяйству на тему
Перетравнiсть рацiонiв, обмiн речовин, продуктивнiсть i забiйнi якостi бичкiв симентальськоi i чорно-рябоi порiд та помiсей з голштинами
ВАК РФ 06.02.02, Кормление сельскохозяйственных животных и технология кормов
Автореферат диссертации по теме "Перетравнiсть рацiонiв, обмiн речовин, продуктивнiсть i забiйнi якостi бичкiв симентальськоi i чорно-рябоi порiд та помiсей з голштинами"
ргб оа
П СЕуюШкшія держаєк®» йтйрння університет
Нй ЛРйБйХ РУКОПИСУ
€ШШЇШ Ігор Внз?оя1йович
ПЕРЕТРНБНІЕТЬ РБЩВНІВ, ОБМІН РЕЧШМН ПРОДУКТИВНІСТЬ 1 ЗнБІШ ШОСТІ
бичків омвдтмьшші і чорно - рябої порід та помісей з голштинями
П6Л32.02.- ГОДІВЛЯ аПЬСЬХОГОСЛОДЙРСЬКМХ ТВЙРМН 1 ТЕХНОЛОГІЯ КОРМ®
ЄВТОРЕФЕРВТ
ЦИСьРійЦТІ Нй ЗДОЬЛТЯ НАУКОВО! О СіУГйіИЯ КАНЙИ8АТЙ СїїЬСЬКОГОСПОДнРСЬКИХ НЙУК
КИЇВ -1334
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРІкБКИР* АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ на прззак рукопису
СИРОВАТКО ІГОР йНжОЛІ?іОБІіЧ
ПЕРЕТРАВНІСТЬ РАЦІОНІВ, ОБЙІН Р&ЧОБЙН, ПРОДУКТИВНІСТЬ І ЗйБІКНІ ЙІІОСТІ БИЧКІВ СИНЕНШЬСЬКОІ І ЧОРНО-РЙБОІ ПОРІД Ти ПОМІСЕЙ З ГОІІТИНАНИ
06.02.02. - годхзля сійськогосподарсьоїх тварин і технологія корнів
й2тореферат
* йисфгаціі ка здобуга наукового ступеня кандидата
сільськагсслсшарсшій наук
і
Кшв - 1994
дисертація е рукопис. Робота виконана в Вінницькому дер-гавкому сільськогосподарському інституті і інституті кормів УнйН.
Наукові керівники: акадеаік УйАН, доктор сільськогосподарський наук Г.О.БОГДАНОВ кандидат сільськогосподарських наук В. К. іСРЧЕККО Акційні опоненти: член кореспондент УнАН
доктор сільськогосподарських наук, професор СІІАБОВ ВйЩИНИР ПЕТРОВИЧ ' '
кандидат сільськогосподарський наук, доцент К0Н0НШ0 БОіЮДШР ШіЕНИіШБШ Провідна організація: інститут землеробства і тваринництва західного регіону УнйН.,
Захист дисертації відбудеться *// • ЪСс/гггнк41994 р.
о — годині ка засіданні спеціалізованої ради Д 120.71.05 в Українському дєріавнему аграрному університеті /Киів-4і, Голосіеао, 3-й учбовий корпус, аудиторія е8Л .
Просимо прийняти участь в засіданні рада або вислати відгук на автореферат в двох примірниках, завірений печатям Ваетго закладу, за адресою: 252041, Киів-41, вуя.Героів иоезопи 15, сектор захисту дисертацій.
З дисертаціє» гаяна озіайоиитись е бібліотеці уніь-єрситету. Автореферат розісланий * 9 " 1594р.
Вчений секретар спеціалізованої ради, кандидат сшськогшюдарськкх наук, доцент
В.Д.СТОЖ
і. ЗАГАЙНА ХйгШЕгКТЖА РнБиТИ
і.і.Актуальність теми. Однил із основних аяяхіз зйпісєжя
продовольчої програли з Україні в і буда задаватися інтассщі-катя сільськогосподарського виробництва. найважлизіаі елементи йкоі у тваринництві - удосконалення пшішх і продуктивних «костей тварин та забезпечення їх пезншінниии кориами. Гжрщ-чвргозе зазаання сучасного тваринництва - збтзення випобнии-твз м'яса і підвишеннч його якості. У загальному об'ємі виробництва н?яса ялозичина з Украіні зайнае 40-50%. З пется полія— векна гаяочкоі продуктивності найбіша розгадасвдагних в Україні псзід/чорно-ряссі і син8нгальськоі/су.г.а розроблена програма схрезувзкчя іх з гогаткнськоз. Програма передбачав вивчення незвх поріз і псзсфш типів таких тзарин, які а теануаа/и з собі високу галочку продуктивність, корові технологічні ЖОСТІ вимені пмзтикськоі порося і відносна високу гирнсиояочність та задозхяьні віегозіевяьні якості базовий порід. Схена віц-тзсрйзаі&ного скрашування при утворенні ухваінського тату чорно-рйбоі і червоно-рябоі кудоби дає кохяивість одержувати ТЗЗРИН з кіниезии генотипом і частко» КРОВІ голштинськоі ПОСОЛИ 62.5-75Ї /Зубець Я.В.Л990/.
Тзариш данйх гзног.зиз вкщжстсзувться цт стзшення, нс-вих калачник порід. При цьому основна увага звертається на ноясчні «акті воеоавооених позі а і недостатньо враховуються ПВ5СИІЛ0К¥ при створенні позик генотипів сияентальської 1 ЧОр-на-ожаї перта з гояпинсьдо» вйзчєшя перетразносп.обйіну речовин.відгодівельних та забіких якостей,функціональних змін органів тразязнна і єнаскрижоі системи має велика наукове і практичне значення.
іЛ.гета та завдання дослівгень-Голозноз кето» дослідагень
було встановлення еподу схреаування чорно-рябоі та симентальської тогид з гоязткнсько* на ріст, роззятск. перетрагкість раиі-оніз.оаан речовин, показники заооз та якість м'яса відподозуза-ного нолодкяка новик генотипів.Відповідно до постазлекної мети визначались такі завдання:
-значити динаміку живої маси та витрати кориіз на один кілограм приросту у бичків нових генотипів в умовах Вінницької області!
-встановити перетравність поливних речовин у раціоні,а також баланс азоту у поиіских бичків;
-визначити окремі генатовзгічні показники, ш хйрайтєризушь гізіслогіїш;; стан та сайда: процеси £ організм лідосліфт тварин:
-дослідити засіка якості і еізико-хінічні показники м'яса при відгодівлі шайкяка ваюкої рогатої худоби?
-віачити стан організ трагшіня та іх реакцій на корковий еак-тор у сичіііе різник генотипів;
-встановити зміни в ендокринній остені організму піддослідних тварин в залежності від досліджуваного фактора?
-засувати економічну є?гктизність схрещування при відгодівлі ішлоджа великої рогатої худоби на н'ясо;
-експера-іентальнй обгрунтувати рекомендації виробництву шо-до доцільності схрещування чорно-ряюі і сженодьськш порід з голатинами при вирсскицгві яловичини.
1.3.Наукова новизна роботи. Бперж в удаеах Поділля проведено варіантно вивчення тодуктавкссті помісей другого покоління чсркс-ряооі 1 сикентальсьші порід З ГОіИТ№Ш61.ДсШЙШНЗ здатність тзарин нгаих генотипів перетраздасати поживні речсвиж раціонів з еб&зззі еиістш соковитих і грубий корків є порівнянні з чнітогародкипи тзаринапи.
Одержані ештерюкнтаііьні дані адо зніни забійний якостей, реакиїі органів тразявш і ендокринної системи, а такса іх зв'язку з хиооіі насси у тварин різних генотипів.
і.4.. Теоретична і практична итасть рзботи.
Празелені досліди дозволили теоретично обгрунтувати доцільність схрещування чорно-рябої і сюекгальшві порід з гот-ТИМСЬШС при ЕИробнНЦТЙІ яловичини.
Вивчення гіеретрааюсті га&аних речозин раціону, балансу азоту, исрзолопчжх і біохімічних показників крозі, забійнім костей та структурних змін органів свідчать про негативний зплиа на п“ясну продуктивність схрещування симентальської породи з голатинськга.
і.5. Апробація роботи, Ооювіи пштання дисертації зас-
лухана і схвакено на засіданні кафедри годівлі сільськогосподарських тварин Вінницького державного сільськогосподарського
П ІІЇ'.ЬуЛ'; ПиКУ/' ~ p’/rT
Ї-->4 ►'-•■• , L т T^r/. !y^i; if-;wі і;.y<0 :■ •;ц :, p;;-:y _••;
‘-і 2 p-i'-iijfi, f a сі;суь«'Угоу*:оу':.;ч>:-у;у і ii,;; r
Ci'ii 'Vwil.'ij’:-' V. - _:іУ'<;У""Ц r-ї- Пі 'участі,
i.o. Tvo^iiauiJ гі;іуЛ;ГзГів ftoc5з
Л'.-таТгЦи L4/01T,
і.і, С^ууГгУ? : ;у'У;;;-. /удхутйхя о:.-; Лсй'мсч і;
йСГуііу. уу’-;-'Ду ГИ'-\.>Л, іі'У.ц йК У^їіУ-ь, і:ь-зї;;-!^п:-,
У'л:.и;;У:лчі І Ід їуу_1^у;:2 П ^yvy-
.У. ; c1.. :J ~ У -* I. i‘z ,
ІИСУрГ-ці І H і’!.' СКУПКУ:і У Пууу^М-'ПУгУЗ Tity.-
ту і ~ч ї^С'Уи:;.., і" -уу: ■> \л, о.-их ;vj’.yvi у-уу-
•«і8 .л і- уму ---■
і лі і.-.:;; У-' 1У -.
у-,t ; ;.*2і^уН'і кГ'уНу с-у-<:^;:і:у! с;;г'”іі; j;::сууо: и ч;у-psio: ;у)зід а гоуліу-у-’у Hd г-‘ -о'у і■:■■.>■,уі--^"ь:сїь id ,'уу..;':
-:ССТІ .їуй Уу-1 Ї^Г-іГО! ^Уйи;->‘С;ї;‘Я Hd',::.LU^_
.. '..il.; у киУууП’ііуУї;У С1ЛСЬ?.0ГСС1!.:Лу;у!;^-''‘; п:;7'Лі:-;іть: "Гх^ілуУ' с.Еіоу1 -хи 5і-уіі:ьу.оі
із yHjjyyie у и-уун-х:'; ;уіці ryvutytajy; ■-і^:,л:-і
групі й:':У. 12 /Ги ЙЇЛ.УУУ:Ь ГСЛЕ 3 глу:;;.>!/: і Гру,.и - ТйУу їіИ ■■irpr.Zui групі - пуу-.;г:< і/-; ;;,yj->M у -\гі
4c:i'j-p‘.syn'j rj;iu-y:;>;3 груг;.> - гєууу-уу: ;:ип-У;;г-j '~х-і
і ГрУУІі “ ГУУІС і ‘Л і* СУ,‘ї>і';'!УЬ: >; уу; УУіУгіХ'і-'ОГЗ Г;у.:; ;.
гід гса:sctcr-is й-лгаї :ніу;у.У'.у:-;:.і ;у;уу*!2і /;у...
і. AvCj:iAy
У 1 У - її. ? ь
;'2Л;У' У і L^C,:y s ■■'_■;;Си !Ь
:_кС'г:'СОуьн^
3-;сслід:а 20
4-у!ус;;иу::-іі 2’}
■■і•j-.t-j-sуууі" ro’yiuyy-iivii ;инн« С^"ун;-’УЬ1'.УУ '«"-іі :v;.'!.-::< уіі::.:,;! j ■•*.! у'.сь
У-; jiirt ■-.
Годівля оичкш усіх груп за період досліду фсьодияла, з урахуй ііійч віку , кеші маси м ^ізіолоіЧчного сипу , гаці-«да піддослідних тварин складали на осши загально прмдаих іирм , аиходячи з кашіш у господарстві корте , Гшйзнісїь корків при складанні раціонів еизйчаод за допомого™ дивід-кссоі літератури / їомио Й.Ф., 1%9 і Ьогдакоз Г. и., і 977 ; Кад&шжов А, П. , 1985 ; Ноздрін й . Т . ,
Карпуеь Каразашаш в.і. та іші,І?91;та даних лааарато-раторіі нашзих аналізів інституту кормів ШН. Ваговий ріст визначали йляхок індивідуального ззахузання аичкіе на початку і в пінці досліду, крім того оичкіе звеаували «стсячно, а також («рад початком і в кінці ішаїсазих дослідів. Зважування проводили ранком до годів/а.
Дасдіаіення по виачелн» паретрлвності поживних речовин нроиодилн на літній і зигкших раціонах за загалия»ір№«шов методико» ЬйСПіІІІЛоко Н.і-Мі969/ на чогирьох тваринах в кож-гіоі групи. Укоси годівлі бичків у фізіологічних дослідах були ідентичні а иаукоао-рвсшдазськип.
З штоа вивчення гавтт «костей ожісів шнцх іх вирощування сув їіршьдйійй контрольний забій.
Фізико-хіиічні йлааивості №’я-хжої тканими ьшчали на чотирьох дачках-аналогах із ког-ші групи.Ь»з:ичаш ііршодшій за кєтодйксй йіТу. Проби для єйзіячєннй структури органів відбирали а одіш і тих аз ділянок. Зразки переносили в зіксуячі рідини для шдаяьшх йосйідхий>. Ь ендокрижих залозах визначали загальну псуроструктуру, розміри удер та їх кількість на одиниці моці. Для еаановяаия ступеня вірогідності отрниаих ргзуяьтапо провадили ображу їх статистичними методами, реко-тцт&тл й.и.Гілохинстгі /і%9/.
РЕЗУі&ТАТИ БЖНИа йКГіЩшз
3.1.ГІродуктішність відгодозузаяйх бичків різних генотипів
Результати ПрОСЄДЕ'НИХ ДОСЛІДЖЕНЬ свідчать, ШО НЗИОІЛЬШИЙ приріст маси, ук і саредниодооавій приріст, мали дачки симентальської поради тол. 2/. Найжійіа їкоа маса була у бичків чорно-ржої паради. Так, бички і групи поступалися за гшо» иасой на 10,9 кг, або 2,52 аналогам другої групи, і на 36,9 кг, або 9,ід - гратьої група /К0,0і/ і на 22,В кг, або 5,4/. - чет-
вартої групи /РчО,і/, віригхйно вижш&ь таког різ;иця в живій касі ми бичкдаи ткттаяьсикаї породи і іхяіж морно-р-з-бмми голштинізовзвігіи аналогами /г<0, і/
2. Приріст »«оі маси піддослідній бичків
Покавкик і і .... , Група • гварик
І і і і 2 і 3 1 4
Іива маса, кп на початку досліду 42,0+1,32 43,0+1,48 46,0+1,63 47,4+1,72
у віці 150 йнів 164,0+3,57 166,0+4,52 178,9+5,71 173,4+4,14
у віці 360 Ді-цз 324,0+5,92 334,0+5,25 355,1+9,69 345,5+5, йо
у кінці досліду 426,2+6,99 437,1+9,58 465,1+10,99 445,0+9,65
Приріст каси за період досліду, кг 354,2 394,1 419,1 401,6
Середньодобовий приріст, г: до ІнО днів 675 ьВо 733 700
від і50 до 360 558 933 963 939
від 360 до кінця досліду і 133 1144 1222 і 150
за весь період досліду 3б0і!3,9 Б53+19,4 939+22,2 901+20,5
3.2 Перетравність поживних речовин раціонів у сичків
різиих генотипів
Аналіз даних першого йиакешого досліду, кот '.тзаркиї вирахувались на раціонам іамвого періоду, свідчигь про відмінності в перетравності ІЙ5И8НИХ речойин би'іісаки різних пирій і ік помісей /та£л.4/. Так, чистопорідні теариіи симентальської породи прсязшм пайпраау здопасть до гаг (мтразяаш суш, органічної речовини га БЕР. Своїх ЧИСТОПОРІДНИХ рОСЄСНИКІВ ЧОрНО-рйООІ породи ВОІІИ перевершували
3.Коефіцієнти перетравності погквник речовин раціонів у піддослідних бичків
і РУПЗ TSw'p'1 1 Сука і речсеяна і ■ Vr 1 Upj cn J. і рєчазина і • і і j «jpGTSlK і і j Клітковина і !| ї;:р f і і Г» f Сил * і і І
і і 40pHQ“p 55D1 / 3>-v. іозиіі раціон
сі , 4£0,5и 66,6+0,43 •4 І з*? ъъ ло WA* , V і 70 '!.*■•? с,3 '“IV-I1'' 73,1+1,21
/ЧОрНО"ря5і У*. rOj'iJ!ГИгіИ/ 66,3+0,40 67,3+0,83 1 + 1 *>? v'->, ЬМ’-*.' 52,4+3,08 74,8+3,87 74,1+1,59
/СИМЙіТй^ч/ 65,9+0,73 70,4+1,00 SQ q+f cr •-'м v *» * •*' 52,4+2,04 Є0,0+2,27 рл Г'іГ» А»Ч О O.V+i,^
/смг&пяали к тожпьмі \ 68,6+2,03 Лі 69,8+2,09 тній раціон 60,8+2,42 7= і. • / Vі 79,5*1,27 рл <?+•} т?
/чсрио-ряоі/ 56,9+2,06 59,6+1,37 63,8+1,11 44.2+2,45 47,=+2,92 75,3+2,34
Л. /нсрнсгрзоі % гоязтики/ 59,5+2,7 £ї і , ^1+^ чі>1^ 64,6+3,21 49,2+2,П 50,3+4,55 7& 91
ІС/гііЄИТйГМ/ 61,0+1,94 63,2+2,22 64,8+2*56 50,2+2,30 49,0+3,49 75,3+3,42
/ СИИіС'НТЗЛИ л ГОЛШТі'пИ/ 57,9+3,33 61,7+3,43 63,2+2,48 48,9+2,97 47,4+2,92 75,8+4,5
відповідно на 5,ЗіЗ,8іЗ,ШР<0.05/.Схрещування чорно-рябоі і симентальська порід з голштинськоя негативна не вплинули на перетравність поживних речовин раціонів,хоч і не сприяло іх покращення.Проте,як і міх чистопорідними тваринами,так і міх іхніми помісями відмічена деяка рівниця у перетравності поживних речовин раціонів.
Помісні бички 4-оі групи в зимовий період краще за своіх аналогіє з 2-оі групи перетравлявали суху і органічну речовину, протеін, хир та БЕР.
Певна тенденція до кращого перетравлення поживних речовин тваринами симентальсьеоі породи збереглася і в літній період. Помісні тварини 2-оі групи дєшо переважали своіх чистопорідних аналогів І-оі групи за перетравністю окремих позивних речовин, тоді як бички 4-оі дослідноі групи кали нганий коефіцієнт перетравності у порівнянні з чистопорідними сименталами. Відмічена, шо на літніх раціонах зменшилась різниця в коефіцієнтах перетравності мія бичками різних груп.
Дані перетравності поживних речовин раціонів дають підставу стверджувати^ бички симентальської породи при відгодівлі на м'ясо,краще використовують корми,ніж бички чорно-рябоі породи, особливо ще проявляється в зимовий період.Схрещування вказаних порід з голштинськоя не сприяє підвищення коефіцієнтів перетравності локизних речовин.
3.3.Баланс азоту у піддослідних тварин.
Баланс азоту у піддослідних бичків вивчали одночасно з визначенням перетравності корму. Наведенні дзні/табл. 4/свідчать, іію на зимових раціонах баланс азоту,як показник біясоаого обміну, у чистопорідних тварин певно® міроз відрізнявся від полісних. Чистопорідні бички симентальської породи утримували в тілі азоту на 38% більше, ніж бички чорно-рябоі породи /Р<0.05/,а
*
.4.
t'i!
I
'.; 5;
-■ .У - * V,
S-;
S
3
i!
£
iru
A
к
r-T
A*
'A
f4
Vi
5 n* — *b r.r -4J
I.,
a
—* ..u
•>T \? ІГ.» :Й «ї Л
U-5 ~5' Г 7 Г-4 Г > «j-
•~0 ’ f ii i ^! >:j~
V •> 4-
t- **• »0 t * I 4
. Kt .
<■'=1
-Ci
5 5
I
« ‘- “i *•"'
•> Г4: г-Г
*3 й 53
Г-J ГІ r.r
C~ 9f
M -Y
Г і
S.-y
f-
r :• Г-• *1 .1-і
*s- ?J3
£
$
C:j
f.
її
t3
rt*
r-T
I 4
Я\
f
■x
H -
”7'
£' І7
•• rl
И Ц
'.j V- ?.
r-
» і
и 1
чистопорідні чорно-рябі твгрика на 10% ошїїз, ній помісі чзр-нз-ряба к гаязтгки. Mis тваринами 3-оі та 4-еі груп нз bs«b-гєно рігнииі 8 здатності утр:віуБзти азот, ііотсні тегршч 4-оі досліднзі групи кз 17,4 г утримуэз.и більша в тілі азоту, ні* їх гнзязги з другої групи / Р <0.05/.
Показники балансу азоту у піддослідних бачків на літніх раціонах свідчать про вігсутність вірсгільш піягрупсзих :мін. Дєео вший процент утримання в тілі азоту наяи таарини 3-оі та
4-оі ессліцнил груп, хоча різная бу/а не дастсзірнсв.
3.4.Нс?$ологі«ні і біохіиічні пжазнші крезі
ПІДДОСЛІДНИХ TD2P'-!H.
Еи-зченча картини і'созі з Н2»а дослідженнях пресстазляа пєекіЛ інтерес, гаг/ ео д?.е з»гу зхяізіти гз'згек інтеют-касті росту тзгрич з по-сазк;;>сзми кразі.Встанс-злгна, еа 3-оі аосліа-іоі групи .а кількісні єртрецитіз у і2-«ісячному віиі пгрззерзузаяі бачків г.гр\зі групи ка 5,2%, а 2-ої -7,8%. Теарі«ї огантальськоі пороги пали шхя. більа'Л шііст геііогло-біну пгрІБНякз з біикени чорно-рябоі порода /на В, 57,, тзбл.5/.
На літніх раціонах тзше игйбільга кількість еритроцитів і гемоглобіну була у бичків симштальсьші породи.V порівнянні з чістслорірні*?.і черкз-рябю» різнися склала віапезівнз Зі,6% /Р<0.01/ та 12,8%/Р<0.05/. Міх чистопорідним тггринат* І-сі та 3-оі груп і їх псиісті 2-ої та 4-ої груп не естгнозлега оірогісноі різниці 8 даних гтсаа-зжах.
У крезі бичкіз сіі'-.ентальськоі перегн в порівнянні з черна-рябияи 2>і5ньзувззс9 еиіст кальці» /Р<0.1/ і збіяьауваягсь ре-гєрзнз лужність /Р<0.1, та6.«.6/.
Спостерігалзсь вірогі&е збіяьвгння резерзноі яухнссті крові у см*кталсши тегрин порівняна з чоркз-рйііж і на літніх раціонах з віці 15 місяців /Р<0.05/.
5. Морфологічні показники крові піддослідних тварин
Група
Показник
1 3 4
Зимозий раціон
Еритроцити,
нлн./мм куб. 5,5+0,11 5,4+0,22 5,8+0,40 5,7+р,28
Лейкоцити,
тис./гої куб. 7,0+0,38 6,9+0,43 6,7+0,09 7,1+0,24
Лейкоцитарна формула
Е 4,2і0,97 5,3±1,20 4,0+0,6'ї 5,3±І,79
С 20,2+1,52 18,2+3,80 24,1+4,08 22,3+3,33
Л 75,4+3,86 74,1+0,38 70,8+4,58 69,2+3,75
Гемоглобін,иг 2 8,8+0,40 9,2+0,84 9,6+0,91 10,5+0,41
Кольоровій показник 0,9+0,10 1,0+0,05 1,0+0,03 1,2+0,02
ШОЕ 1 год. 1,8+0,41 2,0+0,57 1,4+0,12 2,4+0,58
24 год. 11,4+2,83 13,0+0,28 12,3+4,6 11,4+2,08
Літні .й раціон
Еритроцити, 4,2+0,17 4,4+0,18 5,6+1,14 5,3+£>,45
ИЛН./МИ куб. •
Лейкоцити, 6,8+1,18 7,8+1,23 6,5_+1,05 7,1+0,63
тис./ж куб.
Лейкоцитарна формула
Е 7,5+2,07 4,2+1,81 3,3+0,94 6,7+2,17
С 23,9+6,07 18^7+4,32 16,5+3,19 19^8+3,44
іі 62,7+8,83 70,4+7,58 74,7+5,29 71,0+4,71
Гемоглобін,мг % 8,6+0,26 8,9+0,45 9,7+0,27 9,1+0,43
Кольоровий показник 1,2+0,19 1,2+0,06 1,0+0,08 1,0+р,05
6. Біохімічні показники крові піддослідних тварин
Група
! кжазмк і ! І 2 і 3 і 4 і
Зжгий раціон
Загальний біласД 8,1«2,17 7,3*0,13 7,7+0,20 8,2-0,73
Бішззі функції:
альбуміни 46,?г5,5з 43,2+2,13 44,2*2,42 44,3*1,62
- гязбуліш 15,В^,45 16,ЗД79 І5,ЗнЗ,БЗ 16,8*0,76
- глобуліни 12,Біу,25 І3,3£0,г8 13,0*0,37 12,6^0,47
- глобуліни 30,911.36 32,3^,36 Зі ,7 г1,25 29,6*1,11
Каротин,игХ 0,4ІЙ,01 0,4Ч),07 0,4^0,01 0,4^0,01
Неорганічний фосфор.
мг% 5,4^,03 5,(Н0,0Б 5,1ій,01 5,3:0,03
Кальцій,мгл 12,р±0,0? 12.2t0.08 11,8^5,04 11,?К;,03
Резервна лужність !
кгХ 455-5.7 463±5,9 474*4,5 4?5±р,І
Глюкоза,мгл 41,£>1,21 41,5:0,43 40,Зір,90 42,Зпі,й
Літній раціон
Загальний білок.X 7,8+2,64 7,7*0,15 7,6^0,07 7,9:0,33
Білкові фракції, 1
- альбуміни 40,1*1,33 33,7^,25 33,7+0,36 39,3^,96
- глобуліни 15,3+1,47 15,аїр,25 15,!±0,9В 15,6і1,0і
- глсоуліки 12,2+0.75 13,2^,55 І2,5т0,57 12,1*0,2?
- глсбуліки 31,БИ,17 35,0+1,39 33,0Н), 94 30,5-1,33
Каротин,кг? 0,3+0,02 0,2ЗД02 0,3+0,01 0,3+0,02
Неорганічний фос?ср,
мг5і 5,£1,46 5,2-4,76 5,3^2,07 5,3+0,00
Кальцій пг% 11,1-0,03 11,4н), 16 11,!£0,05 21,1:0,42
Рвзгрзна луйіість,
КГ% 530т4,9 4г5іІ1,4 457ЛЗ,12 493;$6, В6
Ггжззз, яг5 45, >1,53 45,^1,60 43,311,40 47, бір,'69
Cv.'-;.:iawi Ц'Я к^-ира;;..;;иг';/ iViui тол ;.;у;;;г,г;! к^:л:,;-и
s,;;Uu 7у»1 г; ::;-Л с;:г»-т Г і'іг.-’:: ciaUI ГХуй”<' ііб;:. щп~
саги;:,; si.w.u; чоу і-гй^йЛ ы З.чіїгчО.С’І/ііуг.іим 'чр*
кс-у-.;3;і і го.Гііі;:: ;.btoi г.с-.чг* ra 4,v^/r\0.ui;, a u*,“
fti.-;s:ііі гсл-тіи.'Лїп ы 2<гП,?гЛ.іпі .Uv-ii',-, ціні гру;,,; Пс-^ і-і‘^-У 'і?-і -- LUOis рсі-.сізкіз nsp^: гр^пі Ш 3і;, Д і:г /г iO.Vj: .рїі’іЛ -ка 21,j £.!' /Тч';.і.:3/ .Ч^срТ;;! * tii £1.2 кл'/гил 10/.
’ с і -..-u . і ■ f I - 1 !-• < ^ • \J ■ J . •■■.■ t V V .. 1. I ( J і U'' і 'i ■ _
і Г !
і-------------,------------->----------------------------
:•-• .v. b г.і>;ці
,4Л.;Цнг« i--;> ••»•'-•« ."і,-... чгЗ,'JilO,І1
:7сг,См-Зл^і;7;г;.; - '
j-; •іЗі.и-пі;,-/ ■vi.b,'* *7,3-1
Hpyuc; -о-. Ц',~ і
vyiii,?-," ir 2v
4t2i3-i ^,!,3ї'
:rCi,‘. cc,(;;n',c2 с J. L?3;y, *i У bLifOi“2.i.> t--j, -*3x0, c/J
c т.'і.зг-'Мііил.-:,;. o^j'T^.r-j j;', : ;!
tijbiij,!, іЗ,2*:тз, is lo.,
pH c,j;; в,4з c,?3
2;,-.s::::t u.lvv „Зі,00^2,-sb 3*:;<*'a --'-ч
Ib.Ltl КЦ. .T
ci;i;!V 2»iV, j'3xі0»I v--/, 3^_jjyt 1-
І t-'iJi i-‘X !Uf;‘: ;l + r-
ii'L'U і.ет^Зг 31
К^і'.цііі-.чіс;ц,?,"Дї Jvi2 -,i li Hill
!:*. ГйійїіГС пйї-ііл, ti'j is
тог; і.V:" ■ uu’uu: yciu груп ка ;ш; сь-
Ciiiv, ivSCTvracn. у i.-pvji, СуГсі
і трсії;!.;;. ■ : і.-л і:і f...,:;.'T;y pi:.;’:., ]' им^П'ои-тО./:--
і»'і;Cf.^іііССм r.-if, су;і Hu ‘і,3-ї’, ij іцціг..-'-:"
'•М ; :г. і. : Vі jt, v і:;:'
р-и г;:іу;.: :іугі-' чіуууу \:іг.уу:с,^ г.!
V ± ; :" JIV; :■ --a ; \ ' ■
лагї*іс7р г/ус.:-. '.сі: r;*-v;a Lf-;ri i.v;v-:.-i у ч;-по:/.~
ЕІД\’і:у Ч'Л':-;-r: ■ i_i> у !;u;.v г;і.;?*!, "і і*'-;; : ч:;-".' ніі у is г:ч\17,2 ". ".'схнаї:; я с^'уууукл.уъ-
!.і 0;Ч-а< !•»".'■ є; ;■••.? ;:с=р:j і<*•■•; r.n
;^;ну-сїіс:ь .-''.хз Jv;’? г.лкрі:.:>‘ у е,я>аз с;гї;:т;!.’:ісі-,7.сі г_-р:;ї‘. у и і-!;:, 2~Л I груп ічл-а.;"':;. суз г-'";;::': с-^'о?;.ї’з нл ій;і і,3:Zv,4%. чиііїі-’^у’і'іі тзгрия г'Л'і oi^yj
с"х:цлга.;?.сь у ar;-;:-
6.Cv3>v;;r‘u~:i Ему;г;і^.и сргііїї пі^сі'ій;:::: cw-xv:;
і ге.'::-:ру'Л,.’, та ni;::.';vM:-rj..-
S.-C1
Г..: Г-+.
ії -г , / 3.=iV9 V» * Z^.' <
У Ь'М V:. : cl-o-
v,~OV-:
CV-^\r .,.. - •. - s - t
- 1 •.; *■1,Jw ’ ■'
ні Іcn ЛіМ:м;^ /л'-'гі.-Чіз
ГІіЧ'Ч.И
- ? - ^ - і 1 й
2,1
rc-г-х: Г.У:. y:
y,v:-. > *-•і
la; ::i vIj/.-
ГЙИСЦЛЬїїУ товщину СТІНКИ рубця ІЩИ СйНіСИ тйНТЗі'ІЬСЬІШІ породи, при цьому тсззріна серсзно-нусксльного аару у твзрик усі» груп сула практично ойнахсвва. Тварини третьої групи вірогідно першаали за тоз^иноа сяазаеаі сооішіи бичків гарвої, другої і четвертої груп /?<0,0і} Р<0,05; Р<0,і/. Пойісні тваринм сбох груп иеревагали своїх нкстопзріакик ршесчиш, ®с за ве-лкчинок зскоктувалькеї гагверхні сснзго сосочка, таї; і за вели-члнсй всшгтуаткоі поверхні свізозої сажки руздя з цілому, Карінгтрічні показники течив» /та§£.?/8казужть на відсутність різниці з нзсі і кількості вдер на і ж ка. печіксоаоі тїш-іш ніж піддослідиняи тваринами усіх груп. іЬаж бички 3-еі групи переважаді за масол гйчінт бичків і-аі групи /?<0Л/,а за кількістю ядер на їж се. печінкової тканини &мси 2-оі груп,; пере-вазши своїх аналогів з 4-оі групі-, /?<и, 1/,
Найбільша кількість кзріошазйа, кс і найбільюй діаиетр ядра відмічені у тзарш сипентшськоа породи. Найкижчия цей Г.ОК83НЖ був у помісей чорно-рябих ТБ53КН з голзтинаш.
9.Морфологічна характеристика г.ачіккк бичків різких
ГЄН0Ш118
Група
ПОіСЗЗЖ
і 1 1 і 2 ; о 4
8аса печіни;:и,г 4532+23Б 4272-267 5120+133 493Б+104
Кількість ядгр на
1г-1 К8.,8Г. 3947+173 4304+205 4061+197 3624+116
діакатр ядер,яки 2,9+0,07 2,7+0,07 . 3,1+0,0? 3,0+0,07
Об^ея йй8р,гкп &уо. 13,023 9,69? 14,644 13,93
Кількість каріогшз-
пи на імгі кз.,гет 51653 42605 59550 5066?
Поніс! оооя груп в пзрігнякні із сгоіня чистспарі&чи?я аналога»! ма&і більшу касу піда^ковді заяш, хоч різний була нгзірогідаоз / таолЛО/,
Найбільшу пог.і?ера«шну активність ацинуаз в екз&срйк-яій частині зіяози іши помісі, що вед» з кількості мер на 1 [■» кв. Так бички 4-оі групи за цда пшіазнжда еирогідна переважали бачків 3—ох і 1-ої груп /Р <0,05; Р <0,1/,
:■> г.- ;->;чи и:.;.-.г^.-слиа
гетек віригід*!!) гьїії5“і;’и 'дір'н rosc:,;t.
Ь ЧІСП-МІ \-їиЩ^:’ОґГЛ У nj'ilL'-ii;:: і
с;-:-» 2-е:. ті *;-з: груп с/^и иіл^з на і г;і ссг;;*£Ціи
і'іЧ.ч'^ГННІс'. -л eij;i-K:LT% b!'njCiv;:irs;:;L:! У ;;c:::U.vj
сггь-таг^сысо! пс;о^и з ґ'2;^п:нсі."-'з, у
orcHTc™^h'j::-; ;Dd;;;rH. . .:;і і^уіик-^ні ■гл-х'лп^г: s. si^uov.-,-ґ2з;і!н ё;у,мс, із п^місні 'м:"л kjdiu-
в Сі;;ліЦ:ї ГУ/іГ^Сі'.
5 к;;уісч;::и:;:;; sou й-^арн^із оугз ндйіжз кі^ь:ііі:ть і<4 одиниці у 2- и;
10. гх;со:гач(!з х^рктесгст^'а екзи- і єндсйл'-уі
і:;г:'с;г ;,і-:і:х
і руга
> : .(• ,І-«
{^£Ьї*
г
и.ъ^пь "ліе? на і;-:і :.•_., ‘Si . iiarirjr
rU^j.rV'j-l t,yi. •і;..s-^icir ні
t:r.;i t'.>6.
илїааь .".ч M'.:;:r из і «.,-т.
ГЬ.^.Л ССТр!Г:Ц-‘,
.".'j і ^з/,і
ч,О*0,‘Лі Ц.І*У,‘;2 ■?, J'v-VjJ
v!,1'1;
;:;..л i=;£ii
і *•:»/,£ i.4v?+14?,G
Jj
П;! K.3
215
Ctb ':..лО Й
ці.::;.
Cj'Vt .-t^VAn xy-i,
l-J'>-•■'!
і’і і Г.;'. Y,5.,V,X :~:i ;;;> j.
і?,/ .Л,’ ;i- 2~, ■'
3» v *‘J t v / c.ifv.i»; 3, o,
і ••■ :r i!i,5: Ju,H 25, і
-■»
zu.plЛ--0 СШііійі іЦУагрсл яцс;; з і, «;•; іігіе;;:г.- с-Усійі і:йкй
: ь.иыастй карік:^^! s ни;і. За и..-и_іь ядйр у пуиизііі зоні п^'ісі м:;-:-, -і a гс;™гс;ши далесирко
П.иі^и^гг-іНі ч„'..,г.7.;,\ піСкОслійн;^ с»;-..:і;
;
і Гру; a
-'C-'tjJ:--;,;;-.;! і ; j - ! ^ ; і ■J і і 4
• ::. 4 С J
Г 3£,72 19,30 19, ч4 20,23
12. £; ill, І і 1 і,4- 12,03
ь »«S* КI
i,Si S, 74 й,ві 7, и/
n-j^v,£2. s, 33 w, 2? с,*7 4, їй
.\:;v-jc:ii. v.;e„ ы
і! *. • Ї-. j« , 5924+129 =5 і£+4=5 1j7'v2+44
;,i3;-;: vp ¥;;;.,■,--.n 3,4+у,у4 3,4+0,09 •-‘ 1 v’ ! '..• у V- •
r.yu. is, 35 20,02 і?,-: +. 4. If
LijL^iCiU
iifi ks 1 гл ки.
t;;c,;:;us ап. 9г,сЗ 130,44 и-,:: 127,55
Ііучж» іЗ-ki
>\А/;СЧІ'..іЬ К*Ч‘Ч ' '
:n*i *x., и*. 4333+2c0 515/+ІId Tv\'jr„D/ 4i'j4+£>7
iiw.;y.-Tp :v=;,u;;- 3,5+0,12 3,3+0,03 3,С+У,2/ 4, 1+2,2?
й.Л;і у^'ф,пи? tyj. 22, $2 15,7і? 24,20 3% ‘i”'
kl.'"s)U‘.. ia
tut his І n; ku,
itic.;ia. 101,33 Vi,90 105,71 l6-j,ol ■
Сітчіае іана ісорл
1 J і-'. ^ і ! J
In-; kem ua. 53-і 2+245 Кс2+'л7 Йо4^391 Ш^АІ
іtSJI 3,2+iv,;3 3,2+у,і(і 3,2^:j,0/ 3,2+0,0;
3„A--. ї^’р,іл" 16,93 15, п 17Д4 1ь,33
iUj'.sCLib к^рюгглаз-ї"іі на 1 f;ri г2,
kv. 112,4 91,9 сї,24
Зі.уь>ас;ь vac?
і?:у.:'М, £ї. 3"19j2i/ о;47;і/0 З/ЗЗ^'ЗІ
^гу,
г:«' 3,3-^0,07 3,2+0,11 Z,2~0,’^ З,2^',їо
їуи.г-С! .:2, г2 17,14 .• 17, т;
-,-:=:а- П.“?Г“л і;з ; к'о.:-:‘-
ri-r.iC, З.:',:.п о','і с2,3; 32.су с?,і
і—сі і 4-сі г;.уп /гіО. і; КС-.оЗ/ .иі<--ї: у 2~\Л Гру-.'-* h;S У ^eit'LjTO: rji,;.'.*, ;7vJ.l/.
КІЛЬКІСТЬ гл;р fjZxZZll рїЧСЗті S/J'j У п-“\с:-и::
іЗ.Гсї^Ліігічні п: . , „ із/оі:;
ї.-ж:>; рі^::,'п reian^nia
: Г р
еті 0,53jj),O3i 'J,&3+0,Oi; ',3ч » 0,cf+v,*)30
ic^.icy
ліз, і‘хм •г,0]тС',і1 3,?7тт},33 3,71-гО, 12 3,32+3,1/
:;лЯг-г;:сїь ;~;и
куяій нз і :cs.;?i sr. 35,0 35,3 З-1,'; 3-,5
щ-o.rxr; 33,72 33,22 2s,ч 19,1і
Кігьі-ісгь КіГ'.сиду
з 1 гл*і 1313 1345 1173 с?3,і
ГйніСпі гіаргн,; 2-ої їй 4-оі груп і;аги. н.й оіЛі^у
іису сис^ічінзі ііЛаіім а Й <Ш2««У і'^Л'Л'і «зііЛФПіВ СТІННІ (и.*.и*уш /Ttijn.ll/, їіз Cv.Cc; Сіидчипп про їдйадапь іір^ічкаг №: сбіфс'у ^зліхуа чзрйз V-? єліть'іі». Гк;?ии-ц о.г:,у< 4-іл групі; за іс^аіи; епітелій &.>сп.шрн;і Персі *іалі сич*аа григьаі іґ і 0,0і/ і пзрїзі груп /Р<0,і/', а гй;иск: йіґ-іа; ругоз груї»;
- Ьг-хіи траіьоі гру*«--і / гчО.І/.
■ сі И £ Н 0 Ь К Н
і. С:;р33у^.ї;;!й ЧЗрНУГрззіЦ ІХ'рїїД-1 3 ГС;;^Ц:мСЬ£ОЛ ЗЗз,..;-
пз'їуз свдедззсрззи:;^ прлр^зт пуги й^чк:;; ґЦ5іїїнїї-;о а ч:іС7й;';СіЛ;;;:;:;:и чар:!С-рйЛг,п гс-и ід на гг;<зО.
І. Лаиац. іі.гі<л йругсгс гзхо^іьни, ид^і-у-и ьій с;уьі,;~ сі‘..,;с;'і;і.гьС'і::с-л погк.і з гс^зупузіж;. ггз'.'їуі'ізгііьз* їі СьуСА?Ь'^Д2Ііія;і;і пргрзсгг^и 1:>'С!С.:і:зрздг;,'й сигм-па.,;£л к* 4,2‘,.
с.гч:п; сч:^нтзн,..сь;жі пр;і с^Мі-ссі:^ уг^іа* і іг
д:з;;; пзр;іі^;ь...іїь с,ї-;;:іі; -:;.у!-;:гр:;ззі. і.'г'Р.ііУ. --- ^зріді-угзРззі;--і;>- гйиргсгіп;' !-;д 9,2 і.. Псі: ціС!;у ззгрзн: к^г:- ;лі і аг грп;,^-ту п.; •. >.г'„у.'.:ис'- і-з т ’..
ч. Ь г-зріад ііХйгсдіь;::. Си'і.иі Сі“-;л:;і,;зЗі;.:!Л (їзр-з-
тс і" »кгисі з ги^гійДїї.; пзрігрзіпніль і^-.’зк: ркчсг
с::.:;ї рзціізії, ні£ чол г.иреди. с літній пцнзд
сутіизо: (ііЗ;Кці і, ц;і* г.й-.аліїіа:: :;з окусіг-рігаети:'*. І^рзиу ззж„ сгг;іі.іі;ьсі;:;^і і чз;жз-рй;:з: пззід з гс/злиг^;! к-П;р.;зз іЦГО.;.,:;іио ісий\,іиіЄ;Пі.1ї їкрзгрззнзсп пзіЖ&и рзчизи,; рацікиз у гз:аи-«;і Сичхіа другаго поіісл-ііііг..!.
Ц,,-;їзпор,ц;;і іипиЯійі™!-Ьі-; Оічж пр-і і..;.~о(;і.з;з іії їіз
Зі:;;зз::; рУЦіиіі;; уфИ,-$у*.Яї, Ь Ги:і езязіїз ні зі', ЗЗзіу, Ніі ізґі-
іс: чгр:к~рж~і: пр.-згі і ш 54 шї іьїпісі ‘іорно-різсц іізр^п і ц лзгнііі ігу^іі.’,; и:'і:,и і ‘іи;;:ь-р;:-
озі пирій їа ік !иг;ісх ^ (ь аійрі^«Гіі.і_й
з,г ілзлзї; и^^орязізі^г; зззУу рзціиау.
о. з;'ре';;уі;і'»іл ':\;зіО_рУІіи і сійкіии^сьг/л ііЗгіі;; і гиліі-ї»:5чі_>.кс:а !* з.їиі^зз су: . з;ііи і пср^і^гі.':!:;!:; тд
«іЛііг.іг, ііЗУі!і->гуа,; к;х;зі і:..'пісніГі оі-гіхіс ьї Аї-кіі:
CK'ltHiajiLfcl^CJL ГХ'ігЗДИ la !< ІіУїКї;! 3 і'ШЗГ.ТНггМ Dip::l'-f_У
лірїїісїні кі^-асть сруггрсиянз тз г крезі сцш-
к:;но з J.-.y:-:;V'.: ''суічсгр^иі пор':р;н, ivo t! СШ£';^!К7>! -л л. 2 к:-.o-
гХґО piEMI ііігШіу Pi'-iPliHH.
E.:.r-:;:.;i cirJirafi-UKDi ;"/pip:t гр,; ні :•■ .-.p;;-
г.і.-ііь &v:ii'v! ї'.ікіз TfUi.Kis чс-Hu-pviai гі;іс:;и ui ЗЛ/Х,
ул-;; і;;‘риі'.у.;;г;ь Pj ц;и*. ;.uUi_iu ду-го, о іу:.іу;:і;.і;й
о^ічтал hj 2.ЇЧ7..
^ S. її'.мї'Уг-Щ пукі-у::,',^ иіч-
кі2 srvi-a:.; на ік ілиіі-ні s.vcг::_^иті. та пумуу-гх*
„ rr-CJ, Нуууууі rtj:;:H= ср-угіііі g:,-j •'.•!.::^л е-іч-
f УУУі, иіГ'і-КІйГіСЬХРІ !УІРУ;Р! Ті и Г.С:ЦСУ: 1 rcІУІНЯІГї!, ГУІІ'
on гєй^'у: :-і :aci; ;yy :у:с, до;рц;;у.;!’о га
рй^сриьуууге ?r4:cj статьи s-г •і.:р:!р..:::::п:;и оіц 'уутз-пллр:-:-*.
істгі".-а.:>;й, уі "ipp-t/us-u є--у;; р:.:::--: гу:зп::;:а иугяь Пїьн: с'с-а;.т.ій:.ті стр;?.;ур;і у'уу.иі^'ій су’у-Ц::. :єі~ сік'.ьн:уус..-:.оі Г:.:гхл -і:::-! нуугсіуіу сїііуу руи1::, а sУ'іУі у ::л;:и;’и уу;.1/ і -;і
іії-ііН;.;?. Скрщ^і.чмп ч^Кі-р/уиі та иг:у ,;агьс.:..:::оі г;у,лр
і rjyirx-xi".-.--} ;у:'.го,р;пъ pj ул/у;: ;is; ; ^стуїуу^ууя ;у-зї'лНі СіУііи2і;і иі-С/:ок;-;;* русц^, пірууу::!:: на ;:у ъс. : і іууу-f.p-i-iivai ;а ц-ре;ууч;-'С1 щугіун га^туихуул р.ууу;,
10, сіргіріз;.-! с'ічкіз C'.'.r.trHj.'iCh'.cai ncpiyvt дза оігїуу! «счуцчїут ivy;! , ні; уу.іу :;уу:! ііуіуі-ії.іуЛ;
з ГіЗі^ті:яі;"і :н;^у; сїі->.П;.:к:сгь зідгсдіу:::, і чк;а-р;:с‘,)1 з Ги?-ліуі-:сі:<с:-і ги,.: ;•_,>- зл:а;і. ру<7сУУ’У:-;сті є,'усзй':;;йз длсгичп.к» рг>і Ек;и:;;с:ту-:чі пуїісуі рругсго ra'xvitM.
л F£-ivr:^ali їі-йї-дТВУ
Г-Н CxpeuiiiiiHI ^"'УниУЬСЬ^І Ы Ш ПСЗІ^ ^ ГО;:-
ці;д ірі:^^уі:іГі:, ;:ti гц“:сні сіг.'^'ИТдД s rcj-
> jrj'.n-t д?у;сго rcf.O:VJ-.H.i гіР^і пжі_‘:і:кі! гро,;>-п^;;і!с;гі,
■■:ос:і !!;слу;;ии iiyn'-y■■■,-,■; 'уу^ул-л пр::
ыр; і;; і':.; 'пгг.Гіі.ЗіЛНі :.К'- иИ'У'У,
іг.р!_;:;уі?^ !Х1"-.;'.:и-:1.'-и':-ч на iU;r
CirpL;p :-.і:::'^м;,г- np^^c-L.'i^ ;j ії-гііі;":;:
uiv-,:au iK;piLH/i:o U
СП-ІСІл гВІГ, иПУг.Уііі'ІСгЛН::л! Г.О :Е;І іИСЕгТиЦіі:
1.Богданов Г.0.,8г?ч£нко В.К.,йірсзгтт і.А. Ріст відгоаівт-нііл сіжів в ззяешкті від породи //Перша иіхвузіешга наушза кцнрршпяг'Нгукг - ринказій 2:сснс;ііці‘7Тєзи ЙОПСЗІДеЙ, "ВІННИЦЯ, 1*553.- С.60.
2. Скрсваткс І.й.Тйратраггисть шжзіш речздж та баланс азоту у сингаз рі з; <ях гкяігєй//Перша міїоузівська кауксза конференція:"Наука - рнжкпй їііссі;о?ііціи/Тезн допшхдгй,-Бікк.-уя, 1593.-c.S5. _
3. Сярозаткс І.я.Бплиа порсдп та схрешузідш на г,рі;рсст;і маси та затрати керму у юязйнака еелкоі рогатої кудо&і //Тваринництво Україна, 1994. —N1. —с. 15.
4. Богдани? Г. 0., ёрчг-жо 5Д.,Сироватко 1.А..Чудак Р.А. Пгрі^їрііність гозадах речаея*! з. сс'гіін азоту у бичків різних Гбнстгатів//Віснйк аграрної науки. , 1994. - К1. -с.44.
5. Ерчжс В.К.,Чудак ?.й.,Сироватко І.н.,Сирозат;;о К.М,
ЕПЛИ2 і'енйТІІПу НЗ рІСТ 1 ГеїіаТОЛОГІЧНІ ПСКйЗНИКИ ВІЙГ0ЙІВ8Д»Н0Г0 гззлздкиса аея-кої рогатої хуі;ас;і//Наукхсі граді зозікгежрногс факультету БДСІ: “Питаний "іде^зник продуктивності тваринництва", -Віі:н;іцк, 1994. -т.і. —с.ЗІ.
- Сироватко, Игорь Анатольевич
- кандидата сельскохозяйственных наук
- Киев, 1994
- ВАК 06.02.02
- Вплив рiзноструктурних рацiонiв на рiст, розвиток, вiдтворнi функцii та наступну молочну продуктивнiсть ремонтних телиць
- Вплив згодовування протеiново-мiнеральноi добавки iз гiпергалинноi аквакультури на продуктивнiсть i обмiн речовин у свиней
- Вплив типу годiвлi i рiвня концентрованих кормiв в рацiонах вiдгодiвельних бичкiв на iх рiст, засвоення поживних речовин та якiсть яловичини
- Вплив згодовування метилендисечовини на продуктивнiсть, окремi показники азотового та вуглеводного обмiну в рубцi i кровi вiдгодiвельного молодняка великоi рогатоi худоби
- Продуктивнiсть корiв при згодовуваннi рiпаковоi макухи з рiзним вмiстом глюкозинолатiв